GÜMBÜRTÜYE GİDİYORUZ ANLADINIZ MI?

Ülkemizde eş belediye başkanları görevlerinden alınmaları, polis sorgusu, mahkemeye sevk edilmeleri, tutuklanmaları sizce ne anlam ifade ediyor? İşin ilginç yanı ise kayyum adı altında atanan çiçeği burnunda AKP’li belediye başkanları tepeden inme, özel korumalı polisleri, panzerleri eşliğinde, çatıda keskin nişancı polisleri, belediyeye boy gösterisi yaparak geliyorlar. Kafam allak bullak oldu. Yahu, siz bu olanlardan ne anlıyorsunuz?

Erdoğan ille de ben padişah olacağım diyor. Bahçeli ise MHP size feda olsun diye desteğini basında boy göstererek ilan ediyor. Her iki kafadar birbirlerine elçiler göndererek padişahlık diktasını hayata geçirmek için formül arayışı içindeler.

Bu oyun farklı bir oyundur. BOP süreci devam ediyor. Erdoğan bu sürecin bir parçasıdır.

1-HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ ve diğer milletvekillerinden bazıları cezaevine gönderildiler. Belediye başkanlarını AKP unutmadı. Onları da oyunun parçasında cezaevine aldırdı. Daha doğrusu aldırmalar devam ediyor.

2- Sıra CHP’de, milletvekillerine, Kemal Kılıçdaroğlu’nada saldırı var. Erdoğan, Bahçeli, Binali’den CHP’ye padişahlık diktasının yasal zemine oturtulması için çağrı yapılıyor. Amaç CHP’nin muhalif yapısını hepten bitirmektir. CHP tabanına burada sorumluluk düşüyor.

3- Dernekler, televizyonlar, gazeteler, yazarları ne bölücüymüş be! Kapata kapata bitiremediler. Cezaevlerini doldurdular ve yeni cezaevlerinin açılacağını müjdeleyen bir AKP iktidarı ortalıkta dolaşıyor.

4- Eksik kaldığım yerleri sizler doldurun. Basın özgürdür???

İşin şakaya, hafife alınacak bir yanı yoktur. İster doğu deyin, isterseniz Kürt bölgesi deyin. Ne derseniz deyin. Suriye manzaraları oralarda var. Ölümler var. Ne ararsan var. Bu yanan ateşe göz yumulursa, banane dersek, bizi de yalar, yutar.

Ülkemize şeriat yasası adı altında sömürü ve talan düzenini yerleştirme gayretleri tüm hızıyla Ankara sahnesinde oynanıyor. Erdoğan ve AKP’si alt yapısını sağlama almaya ve muhalif gördüğü ufak, büyük demeden yok etmeye çalışıyorlar.

Fettullahçı diye adlandırılan polisler, askerler, savcılar, hâkimler, yargıtay vs. vs. Şimdi AKP iktidarının, sarayın iki dudağı arasında hareket ediyorlar. İsimlerini saydığım kurumların şahısları yargılanıyorlar. Yarınlar bu ülkede birçok olaya gebedir. Acaba neye?

Dönüp dolaşıp birleşmeye, dayanışmaya, paylaşmaya, birbirimizi anlamaya, bu ülkenin aydınlık yüzlerine görevler düşüyor. Anladınız mı?

Hüseyin Habip Taşkın

18.11.2016

http://gomanweb.org/index.php/yazarlar/gomanweb-yazarlar/118-h-habip-task-n/22919-guembuertueye-gidiyoruz-anlad-n-z-m