Diyarbakır Lice’nin sokağa çıkma yasağı uygulanan 18 köyünde gıda sıkıntısı yaşanıyor. Köylülerle 5 Mart’tan bu yana iletişim sağlanamıyor.

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı 18 köyde 5 Mart’tan bu yana ilan edilen “sokağa çıkma yasağı” ile birlikte Lice-Genç kırsalında 8 bin asker, polis ve korucunun katılımıyla düzenlenen operasyon devam ediyor. Geniş bir arazide süren operasyon nedeniyle 18 köyde yaşayan sivillerle iletişim kopmuş durumda.

ELEKTRİK KESİK

Zaman zaman yoğun hareketliliğin olduğu kırsalda, operasyon güçlerinin köylerde baskınlar düzenlediği öğrenildi. Bölgede elektrik kesik olduğu için köylüler büyük zorluk çekiyor. Yiyecek sıkıntısının da yaşandığı köylerden kimsenin çıkışına izin verilmiyor. Besicilik yapanların ise hayvanlarını çıkaramadığı, yemlerinin de bittiği bildirildi.

3 GÖZALTI

Öte yandan ilçe merkezinde ise polis tarafından eş zamanlı ev baskınları düzenlendi. Baskınlarda Uğur Dirin, Mahsum Ulucan ve Yener Donli adlı yurttaşlar gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen 3 kişi hakkındaki suçlama öğrenilemedi. (DİHABER)