Please scroll for EN,FR,NL and KU.

Gülistan Diken Akbaba’nın parlamentoda temsil edilen bir partinin ilçe örgütünde yöneticilik yapmaktan başka hiçbir siyasi faaliyeti olmamasına rağmen, terör örgütü üyeliği suçlamasıyla kişisel hakları ve özgürlüğü elinden alındı. 7 aylık bebeği Miraz da onunla birlikte hapiste simdi… Bu durum çok ağır bir insan ve çocuk hakkı ihlalidir.

Miraz henüz süt emme döneminde, bu yüzden annesinden ayrılması düşünülemez. Ayrıca emekleme çağındaki bir bebeğin hapishanenin beton zemininde sağlıklı şartlarda büyüyebileceğini de söyleyemeyiz. Miraz’ın hapishane yemekleri ile beslenerek, oyuncaklardan ve akranlarından mahrum kaldığı mevcut hapishane koşullarında sağlıklı bir gelişim göstermesi beklenemez.

Gülistan’ın davasında aile üyeleriyle yaptığı telefon görüşmeleri ve 13-14 yaşlarında tuttuğu günlükler dahi delil gösterilerek suç unsuru sayılmıştır. Gülistan, Şike, Oda Tv, Balyoz gibi şaibeli davalarla gündeme gelmiş ve kapatılmış olan 16. Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak, 6 yıl 3 ay hapis cezasına hükmedilmiştir. Gülistan’ı bebeği Miraz ile birlikte hapse mahkum eden hakim Mehmet Ekinci’nin, soruşturmayı yürüten savcı ve polislerle beraber, FETÖ/PDY örgüt üyeliğinden tutuklu olması da yargılamanın adilliğine büyük bir gölge düşürmektedir. Kapatılmış bir mahkeme ve tutuklanmış bir hakimin kararı ile birçok insan gibi, Gülistan ve Miraz da mağdur durumdadır.

Talebimiz, 19 Şubat 2017’den beri tutuklu olan Gülistan’ın adil bir şekilde yeniden yargılanması ve bu süreçte serbest bırakılarak, Miraz’ın annesi ile birlikte sağlıklı koşullarda, dışarıda büyümesidir.

Siz de kampanyamızı imzalayıp, başka insanların da imzalamasına yardımcı olursanız suçsuz bir kadının ve bebeğinin özgürlüğüne katkıda bulunmuş olursunuz. Özgürlüğe giden yoldaki taşları beraber örmüş oluruz.

Kamuoyunda gündem olan davaların yanı sıra, kamuoyu tarafından pek bilinmeyen benzer birçok davada da çok sayıda insan mağdur durumundadır. Miraz Bebek ve annesi bunun tek örneği değildir. Gülistan’ın yeniden yargılanması bu durumdaki insanlar için emsal olabilir. Bu kampanyayla Miraz’ın, haksızlığa uğramış tüm mahpus annelerin ve cezaevindeki çocuklarının sesi olabiliriz.
#MirazBebekVeAnnesineÖzgürlük

https://www.change.org/p/miraz-bebek-ve-annesine-özgürlük-için-bir-imza-da-sen-ver?recruiter=436424886&utm_source=share_petition&utm_medium

https://www.facebook.com/MirazBebekveAnnesineOzgurluk/?fref=nf&pnref=story
Not: Kampanyayı imzaladıktan sonra Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha çok kişinin duymasını sağlayabilirsiniz. Kampanyanın hızlı paylaşım linki; http://bit.ly/mirazbebekveannesineozgurluk