گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
500 TL’ye ‘Evet’ kuyruğu

500 TL’ye ‘Evet’ kuyruğu

1622

‘Kaymakamlık ‘Evet’ karşılığında 500 TL verecek’ söylentileri üzerine sosyal yardımlaşmanın önünde kuyruk oluştu.

VAN – Tuşba’da “Kaymakamlık ‘Evet’ karşılığında 500 TL para verecek” söylentisi üzerine Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın önünde yüzlerce kişi toplandı. Vakıf önünde bekleyen bazı kadınlar, “Bize imza karşılığında para vereceklerini söylediler” dedi.

Van’ın Tuşba İlçe Kaymakamlığı’nın referandumda “Evet karşılığında kişi başı 500 TL para verecek” söylentisi üzerine Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın önünde kuyruk oluştu.

Vakıf önünde kuyruğa giren yurttaşlar, mahalleye gelen ve kim oldukları bilinmeyen kişilerin “seçim günü harcamaları için halka vakıf tarafından 500 TL verilecek” söylentisi üzerine buraya geldiklerini anlattı.

Vakfın önünde sıra bekleyen kadınlar ise “Bize ‘atacağınız imza karşılığında, sizlere 500 lira vereceğiz’ dediler. Biz de geldik ve bekliyoruz. Kimileri çıkıp gidiyor. Çünkü sabah saatlerinde bu yana bekliyoruz. Para vereceklerine inanıyoruz. Bize ‘Evet’ derseniz para alırsın’ dediler” iddiasında bulundu. (DİHABER)