Umutsuzluğa, paniğe yer vermeyeceğiz. Bir seçim yaşadık! Ne seçim bu böyle? Sandıktan oylar sihirli el tarafından değiştirildi. Demokratik seçim diyemeyiz. TC tarihinde hiçbir seçime demokratik diyemeyiz ama bu seçimde hepten göz göre göre hayırcıların oyları gasp edildi.

Türkiye’de sistem AKP ile değişiyor. Tek adam diktasına gidiyor. Yapılan seçim ve sonucunu kabul etmiyoruz.  YSK taraflı davrandı. Anadolu Haber Ajansı taraflı ve yayınını dondurdu. Geçersiz zarflar evete döndürdüler. Gözlerimizin içine baka baka bu işi becerdiler.

Hayırcılar Cephesi mücadele alanını bırakmamalıdırlar. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktur ama çocuklarımıza aydınlık, eşit ve paylaşımcı bir ülke bırakabiliriz. Korkusuzca, düşüncelerini dile getirmelidirler. Bizlerde buna önayak olmalıyız.

HDP Kürt bölgelerinde hayır çalışmalarında başarı sağladılar. Türkiye ayağında da elinden gelen çalışmayı yürüttüler. Onca tutuklamalara ve baskılara rağmen. İnternet ortamında ortalığa bilinçlice yayılan “evet” için anlaştılar cümle kalıbı bol bol paylaşıldı. Bunu yayanlara kapak olsun diye yazıyorum.

HDP, Birleşik Haziran Hareketi, CHP, EMEP, ÖDP… Liberaller, sisteme karşı olanlar. Birlikte hareket etmelidir. Türkiye AKP iktidarıyla, Tek adamla birçok olumsuz olaya açıktır. Zor günler bizleri bekliyor.

BOB süreci devam ediyor. Emperyalist ülkeler Erdoğan’a destek veriyor. Ey Almanya, ABD lafları göstermeliktir. Tıpkı ey İsrail’de olduğu gibi…

Bizler özgücümüzle tüm renklerimizle, dilerimizle, kültürlerimizle alanlarda olmalıyız. Kısacası yaşamın her alanında olmalıyız.

Artık bu, şu partiden demeyi bırakalım. Bizleri konuşmalıyız. Geleceğimizi konuşmalıyız.  Emeğe, sınıf mücadelesine dair konuşmalıyız.

Üst kademe olan olaylar karşısında birleşemiyorsa, her düşüncenin tabanı vakit geç olmadan birleşmelidir.  Ortak sorunumuza çözüm bulmamız için birleşmeliyiz. Bizler güçlüyüz ve azınlık değiliz.

Devletin tüm kademeleri onlardan olsun. Onlar için çalışsın. Biz halkız ve halklarız. Yeter ki gücümüzün farkına varalım.

Lafı uzatmadan, geleceğimizi örmek için birleşe birleşe faşizme karşı kazanacağız.

Umut benim, sensin, hepimiziz.

Hüseyin Habip Taşkın

18.04.2017