گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Furkan Vakfı üyelerine sert polis müdahalesi

Furkan Vakfı üyelerine sert polis müdahalesi

1834

Polis, Kutlu Doğum Haftası açıklamasına gaz ve tazyikli suyla müdahale etti. 4 kişi hastaneye kaldırıldı, 50 kişi gözaltına alındı.

ADANA- Adana’da Furkan Vakfı üyelerinin Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yapmak istedikleri basın açıklamasına, izinsiz olduğu gerekçesiyle polis tarafından müdahele edildi.

DHA’nın haberine göre aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 kişilik grup, Atatürk Parkı’nda toplandı. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle açıklama yapmak isteyen gruba, polis izin vermedi.

İzinsiz toplandıkları bildirilen Furkan Vakfı üyelerine, dağılmaları için polis tarafından uyarıda bulunuldu. Grup dağılmamakta ısrar edince polis tarafından biber gazı ve TOMA’lardan su sıkılarak müdahale edildi. Ara sokaklara dağılarak kaçan grup, bir süre sonra tekrar Atatürk Parkı’na geldi.

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak’ın bizzat yönettiği müdahele sonucunda grup, çevik kuvvet ekipleri tarafından, bölgeden uzaklaştırıldı.

Müdahale Sırasında gaz ve tazyikli sudan etkilenen 4 kişi, Adana Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken, 50 kişi de gözaltına alındı.

Furkan Vakfı, referandumda Hayır demişti.

kaynak:artigercek.