MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ardından AKP milletvekili Şirin Ünal’ın da 15 Temmuz günü karargaha gittiği ve Hulusi Akar’la görüştüğü ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimine yönelik detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. AKP’nin emekli general olan vekili Şirin Ünal’ın darbenin yapıldığı günü saat 16.00’da Genelkurmay Karargahına giderek Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile görüştüğü anlaşıldı.

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca’nın haberine göre, darbe günü Genelkurmay Karargahı’nın işgal edilmesine dair hazırlanan iddianamede, Ünal’ın ziyaretini müteakiben MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın saat 18:10’ta Karargah’a gelerek Hulusi Akar’ı ziyaret ettiği ve görüşmede MİT’e baskın düzenleneceği bilgisini Akara’a ilettiği belirtiliyor.

Akar’ın tutuklu yaveri Levent Türkkan’ın, Şirin Ünal ve Bakan Mehmet Özhaseki ile telefon görüşmesi de belirlendi. Ancak ilginç olan Türkkan’ın kullandığı telefon ile Ünal arasındaki görüşmenin, darbeden üç gün sonra 18 Temmuz günü yapılması.

rkkan, bu tarihte gözaltındaydı.Yine Türkkan’ın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile 14 Temmuz günü görüştüğü belirlenirken iddianamede “Mehmet Özhaseki adına kayıtlı olan Eskişehir Yolu Çankaya da baz bilgileri olan 530…. GSM hat numarası kullanıcısı ile 14.07.2016 tarihinde saat 12:10:35’te bir kez irtibatının bulunduğu…” notu yer aldı. Kayserili olan Özhaseki’nin hemşehrisi Akar’ı yaveri aracılığıyla, Kayseri’deki bir etkinliğe davet amacıyla aradığı öğrenildi. AKP’li vekil ve emekli general Şirin Ünal’ın ise ‘’Mesai arkadaşlarını ziyaret” amacıyla karargaha gittiği bildirildi.

kaynak:cumhuriyet