گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Sezen Aksu: Nuriye ve Semih’in sesine kulak veriniz

Sezen Aksu: Nuriye ve Semih’in sesine kulak veriniz

1768

Yetkililere seslenen Sezen Aksu, ‘Gözümüzün önünde eriyip giderlerse, bu günahtan hangimiz azade kalabiliriz?’ dedi.

HABER MERKEZİ – Sanatçı Sezen Aksu, ihraç edilen ve 61 gündür  Ankara’da açlık grevinde olan akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yetkililere çağrıda bulunarak, “Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz.” dedi.

Sanatçı Sezen Aksu, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilen ve 61 gündür açlık grevinde olan akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için açıklama yaptı.

Aksu, “İşimi geri istiyorum” diyerek başlattıkları açlık grevinin 61’inci gününü geride bırakan Gülmen ve Özakça için “Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz” ifadelerini kullandı.

sezenaksu.com.tr ‘de “Hayatlarından Vazgeçiyorlar” başlığıyla yayımlanan açıklama şöyle:

“Bu ülkenin büyük zorluklarla yetişmiş iki genç öğretmeni Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 60 gündür açlık grevindeler. Hayatlarından vazgeçiyorlar. Hiçbir fikrî ayrılığın ve fikirsel mücadelenin bedeli hayat olamaz. Kendimize ve birbirimize vereceğimiz en temel hak, yaşamak ve yaşatmak. Gözümüzün önünde eriyip giderlerse, bu günahtan hangimiz azade kalabiliriz?

Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz.