گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Erdoğan’dan Rojava’ya müdahale sinyali

Erdoğan’dan Rojava’ya müdahale sinyali

1244

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Operasyonu’nun devamının gelebileceğini söyledi. Rakka Operasyonu’nu eleştirdi. MÜSİAD Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rojava ve Demokratik Suriye Güçleri’nin başlatacağı Rakka operasyonu konusunda sert açıklamalar yaptı.

“Suriye’de ülkemize yönelik tehditleri bertaraf etmek amacıyla Fırat Kalkanı Harekatı başlattık. Cerablus, El Rai, Dabık’ı DEAŞ’tan temizledik” diyen Erdoğan yeni harekatların da olabileceğini söyledi. Erdoğan, “Fırat Kalkanı harekatına bir virgül attık, bunun devamı gelebilir. Bir gece ansızın gelebiliriz” diye konuştu.

Erdoğan, Rakka’nın IŞİD’den kurtarılması için önümüzdeki günlerde başlatılacak operasyon için de sert konuştu:

“Amerika ve Rusya’yla yaptığımız görüşmeler neticesinde bir yere geldik. Rakka’da şu anda ABD iki terör örgütüyle biri siyasi biri eylem ayağı yani YPG ve PYD ile operasyon yapmak istiyor. ABD’lilere şunu bilmenizi istiyorum dedik, oralardan bize bir saldırı olacaksa kimseyle bu konuyu görüşmeyiz, kararımızı kendimiz veririz, dedik. Suriye’nin kuzeyinden ülkemize herhangi bir taciz olacak olursa bu konuda hiç kimseyle görüşmeyiz, gereken adımı atarız.”

GEZİ VE KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

Erdoğan hedefinde dördüncü yıldönümü geride kalan Gezi protestoları ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı. Yıldönümü nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun attığı tweeti eleştiridi:

“Ana muhalefet başkanı bir tweet attı. Ne diyor o tweette? Çok enteresan. ‘Dördüncü yıl dönümünü kutladığımız Gezi olaylarında hak ve özgürlük mücadelesi verenleri minnetle anıyorum.’ diyor. Bu nasıl hak ve özgürlük mücadelesi? Yani bir şehri yakacaksınız, yıkacaksınız, polislerimizi şehit edeceksiniz, cam, çerçeve her şeyi indireceksiniz ve buna hak ve özgürlük mücadelesi diyeceksiniz. Size ne yapıldı ki hak ve özgürlük mücadelesi veriyorsunuz? Hak ve özgürlük mücadelesini vermek, Yeşilköy Havalimanından kaçarak Bakırköy Belediye Başkanının evine sığınmak mıdır? Şimdi bölücü terör örgütünün arkasındaki duranlarla işbirliği yapıyorlar. Dün Taksim’de yürüyüş yapıyorlar CHP’de onlarla beraber. Gezi olaylarının yürüyüşünü yapıyorlar. Gezi’de ne oldu. Gezi’de ekipleriyle beraber bunlar da var.”

‘OHAL DEVAM EDECEK’

Erdoğan, iş dünyasından gelen “OHAL kaldırılsın” talebine de tepki göstererek, “Birileri hâlâ Olağanüstü Hal var diye sızlanıyor. Olağanüstü Hal girişimcilerin yatırımcıların önünü mü kesiyor, yoksa önünü mü açıyor? Eskiden patron fabrikasına giremiyordu. Biz geldik fabrikalarınızın kapısını açtık. OHAL sadece terör için var, terörist olmayan için OHAL yok hükmünde. Terörle mücadelenin gerektirdiği kadarıyla bu uygulama devam edecek” dedi.

HABER MERKEZİ