Londra Köprüsü, özellikle kenti ziyaret eden turistlerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerin arasında yer alıyor.

Londra’da minibüs kalabalığa daldı, Londra Köprüsü trafiğe kapatıldı. Görgü tanıkları, kalabalığa çarpan minübüsün beyaz renkli “Van” marka bir araç olduğunu aktardı. Çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor.

Sputnik News aracın yaklaşık 80 kilometre hızla giderken kalabalığa daldığını aktardı. Haberde 2 kişinin de hayatını kaybettiği iddia edildi.

BBC’ye konuşan bir görgü tanığı, beyaz bir minibüsün aniden yoldan çıkarak 5 yada 6 kişiye çarptığını kaydetti. Diğer kaynaklara göre, olayda çok daha fazla kişinin yaralandığını bildiriyor.​

Saldırı olabileceği ihtimali üzerinde durulan olay nedeniyle Londra Köprüsü trafiğe kapatılırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi intikal etti.

Londra Ambulans Hizmetlerinden yapılan açıklamada da, “Londra Köprüsü’nde yaşanan olaya müdahale ediliyor. Lütfen bölgeye gitmeyiniz.” uyarısı yapıldı.

Londra Ulaşım Kurumundan (TFL) yapılan açıklamada ise “polisin ilgilendiği büyük bir olay” sebebiyle köprünün trafiğe kapatıldığı aktarıldı.

Londra Köprüsü, özellikle kenti ziyaret eden turistlerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerin arasında yer alıyor. Köprü, tarihi Tower Bridge Köprüsü’nün yanında bulunmasından dolayı, tarihi köprüyü fotoğraflamak isteyenlerin uğrak yerleri arasında.

Westminister Köprüsü saldırısı

Londra’da mart ayında da bir saldırı yaşanmıştı. Britanya Parlamentosu yakınındaki Westminster Köprüsü’nde aracını yayaların üzerine süren saldırgan daha sonra parlamento binası dışında silahsız bir polisi bıçaklayarak öldürmüştü. Saldırıda  4 kişi hayatını kaybetmiş, 11 ülkeden 40 kişi de yaralanmıştı.

Manchester saldırısı

İngiltere’nin kuzeyindeki Manchester kentinde bulunan konser salonu Arena’da Ariana Grande konserinin hemen ardından bombalı br saldırı meydana gelmişti. 10 gün önce yaşanan saldırıda çoğu çocuk 22 kişi hayatını kaybetmiş, 59 kişi de yaralanmıştı.