Körfez Ülkelerinde kan ve gözyaşı eksik olmayacak. Ölümler, engelli duruma, mülteci konumuna düşenler… Kadınların ve çocukların ırzına geçmeler, öksüz kalan çocuklar, bombalarla yıkılan yerleşim birimleri, Ayrıca sömürü için oyun içinde oyunu sahneye koymaya çalışanlar ile figüranlar. Bizler bu iğrenç oyunu gördük ve görmeye devam ediyoruz emperyalizmin ‘sömürü’ barbarlığıyla.

   Yıllardır Körfez Ülkelerinde, Ortadoğu’da emperyalizmin barbarlığı hiçbir zaman eksik olmadı. Daha çok sömürü ve insanın ölmesi isteniyor. Ürettikleri silahları, bombaları buralarda denemek için.

   Demokrasi adı altında ya da teröristlere hizmet ediyor, nükleer füzeleri var diye o ülkeyi bombardımana başlıyor. İşgal başlıyor. Siz hiç Körfez Ülkelerinde, Ortadoğu’da silah fabrikası, bomba üretiminin olduğuna inanıyor musunuz? Emperyalizmin ülkelerinden o ülkelere el altından satılıyor. Din adamları bu arada ne yapıyor? Çıkarları ve menfaatleri için olan bitene göz yumuyor.

   Arap Baharı adı altında emperyalizmin oyunu sahneye konuldu. Domino taşlarının sırasıyla yıkılmasıyla, ateş her yeri sardı. Emperyalizme itaat etmeyen ülke liderleri yaşamlarından oldu. Oysa o lider konumunda olanları emperyalizm iktidara getirdi. Kanla beslenen barbarlık! Silahını satmak zorunda, petrolden daha çok pay alma derdindedir. Yeraltı ve üstü zenginliğinden fazlasını alma derdindedir. Bir de üsler kurma derdindedir.

   ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldikten sonraki ilk dış gezisini gerçekleştirdiği, kendisine her zaman sadık kalan “Suudi Arabistan’da yaklaşık 350 milyar doları bulan ikili anlaşmalara imza attı. Bunun 110 milyar dolarlık kısmını silah ve askeri mühimmat anlaşmaları oluştururken, yatırımların 10 senelik bir süreyi kapsadığı bildirildi.”

   Düşünebiliyor musunuz? İnsanlık için atılan bir adım değildir.

   Suudi Arabistan’a satılan katliam silahları, bombalarının amacı çok geçmeden belli oldu!  Donald Trump ile Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz, görüşmeleri sırasında daha önce planlanan ‘Katar’a’ karşı savaş projesinin son şekli yer aldı.  Katar devleti ABD’nin isteklerini yerine getirmezse! Irak, Libya liderlerine ve insanlarına yapılanların aynısı olma durumu yüksektir.

   “ Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ile Katar arasında büyük kriz yaşanıyor. 4 ülke ve Suudi Arabistan işgali altındaki Yemen ve Maldivler de Katar’la tüm diplomatik ilişkilerini kesti.” Bu da oyunun diğer aşamasıdır.

   Türkiye Katar ile Suudi Arabistan arasında şuan kaldı. Her iki ülke ile araları iyi ama Katar ile daha iyidir. Katar neyle suçlanıyor? İŞİD ve diğer terörist gruplara destek vermekle. Bu terörist örgütleri başta emperyalizm ve birbirine düşen bu ülkeler yaratıp, beslemediler mi? Sonra yarattıkları canavara saldırmadılar mı?

   Hepsi kirli ilişkiler yumağındadır.

   Sorun şudur! Türkiye AKP ve Erdoğan dönemlerinde yanlış atı hep oynadı. Emperyalist ülkeler fazla ortak aramazlar ve güvenilmezlerdir. Türkiye Katar ile Suudi Arabistan arasında bir seçim yapmak zorundadır.  Bu seçimin neresi olursa olsun bataklıktır. Dörtlü ittifakı desteklerse biraz soluklanır. Katar’ı desteklerse, Katar’da bildiğini okursa emperyalizmin hedefi Türkiye’dir. AKP ve Erdoğan’dır.

             Hüseyin Habip Taşkın

07.06.2016

 

http://odatv.com/musluman-kardesler-hakkinda-bilinmeyen-hersey-0902111200.html