HDP’nin 25 Temmuz’da Diyarbakır, Ekin Ceren Parkı’nda başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti, Yoğurtçu Parkı’nda devam edecek. Polis parkı giriş çıkışlara kapattı.

İstanbul Kadıköy’de Yoğurçu parkı polis tarafından ablukaya alındı. Parkın etrafını bariyerle kapatan polis parka giriş çıkıya izin vermiyor. Kadıköy Rıhtım’ caddesini Bağdat caddesine bağlayan parkın yanından geçen Yoğurtçu caddesi de trafiğe kapatıldı.

HDP’nin “Vicdan ve Adalet Nöbeti”

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 25 Temmuz’da Diyarbakır, Ekin Ceren Parkı’nda başlattığı bugün sekizinci gününe giren Vicdan ve Adalet Nöbeti’nin, Yoğurtçu Parkı’nda devam edeceğini açıklamıştı. Sabah erken saatlerden itibaren polis, parkın etrafını Toma ve Akrep tipi araçlarla çevirdi.

Büyütmek için tıklayın.

HDP’nin bugünkü Meclis Grubu toplantısı konuşmasını Serpil Kemalbay 12.30’da Yoğurtçu Parkı’nda yapacak.

İnsanlar grup toplantısı için toplanıyor

Saatt 11.00 itibariyle HDP’nin Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde gerçekleştireceği Meclis Grup toplantısına katılmak için insanlar parkın etrafında toplanmaya başladı. Polis parka girişe izin vermiyor.

HDP’li vekiller yürüyerek gelecek

HDP’li vekillerin Kadıköy ilçe binasından yürüyerek geleceğinin duyuruldu. bunun üzerine park etrafında bekleyenler vekillerle yürümek için alandan ayrıldı. (TP/HK)

Tansu Pişkin

bianet muhabiri. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Şubat-Mart 2017 dönemi bianet stajyeriydi. Mayıs 2017’den beri bianet’te muhabir olarak çalışıyor.   ( BİA )