گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
HDP esnaf ve yurttaşları nöbete davet etti

HDP esnaf ve yurttaşları nöbete davet etti

941

Aralarında milletvekillerinin de bulunduğu HDP’liler Van’ın en işlek caddelerinde karşılaştığı esnaf ve yurttaşları Van’daki ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne katılmaya çağırdılar.

 HDP’ Van İl Örgütü yöneticileri ve milletvekilleri, tüm Vanlıları yarın Musa Anter Barış Parkı’nda başlayacak Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne katılmaya davet etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır’da startını verdiği, İstanbul ile sürdürdüğü ve yarın Van’da devam edeceği Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne, Van halkını davet etti. Akşam saatlerinde iki kola ayrılan HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il yöneticileri, Barış Anneleri ile HDP Van milletvekilleri Lezgin Botan, Adem Geveri, Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ve Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın katılımıyla Van’ın en işlek caddelerinden Cumhuriyet ile Maraş Caddesi esnafını ziyaret ederek yarın saat 12.30’da başlatılacak nöbete davet etti. Ziyaret esnasında partililer ile esnaf ve yurttaşlar arasında sıcak sohbetlerin yaşanması dikkat çekti.

ESNAF NÖBETE DAVET EDİLDİ

Sokakta yürüyen yurttaşlarla yapılan kısa sohbetlerle başlayan ziyaret, cadde boyunca börekçi, kuyumcu, parklar ve ara sokaklardaki kahvehanelerle sürdü. Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay’ın konuşmasıyla startını vereceği nöbete kent halkı da katılacağını ve destek vereceği söylendi.

Ziyaret esnasında kent esnafı HDP’lilere çay vetatlı ikramında bulundu. (dihaber)