ANKARA – HDP, yaşamını yitiren Bülent Uluer için başsağlığı mesajı yayımladı.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Türkiye devrim hareketinin önemli isimlerinden ve 78 kuşağının öğrenci liderlerinden eski Dev- Genç Genel Sekreteri Bülent Uluer için başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bülent Uluer’in anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Türkiye devrim ve sosyalizm mücadelesinin sembol isimlerinden Bülent Uluer’in yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Ailesinin, yakınlarının, tüm dostlarının ve yoldaşlarının başı sağ olsun. Bülent Uluer, 70’li yıllarda devrimci gençlik hareketinin önderlerinden biri olarak özgürlük ve demokrasi mücadelesine büyük katkıda bulundu. Her daim ezilenlerin ve halkların mücadelesinin bir parçası oldu.

Bir Çerkes olarak Kürt halkı başta olmak üzere bütün Türkiye halklarının eşitliği, özgürlüğü ve kardeşliği için mücadele etti. Milletvekili adayımız ve mücadele arkadaşımız olarak ülkenin bütün farklı halklarının ve inançlarının demokratik ve eşit ortak geleceği için çabaladı. Mücadele dolu yaşamıyla unutulmayacak isimler arasına girmiş olan Bülent Uluer’in anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.”      dihaber.

Author: Merkez