15 Temmuz darbe girişiminin sivil planlayıcılarından olmakla suçlanan Adil Öksüz’ün hakkında yakalama kararı olduğu sırada uçakla seyahat ettiği iddia edildi

 15 Temmuz darbe girişiminin sivil planlayıcılarından olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün aranırken bile kendi adıyla Türkiye içinde birçok noktaya uçtuğu iddia edildi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, CHP genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan, Öksüz’ün hakkında yakalama kararı olduğu halde Ankara-İstanbul, Ankara-Elazığ, Ankara-İzmir uçuşları gerçekleştirdiğini açıkladı.

Darbe girişimi sırasında Hava Kuvvetleri imamı olduğu iddia edilen Öksüz’ün korunduğunu ve kendi ismiyle uçmasına rağmen hakkında bir işlem yapılmadığını belirten Tezcan, gizli bir elin Öksüz’ü koruduğunu ifade etti.

Uçuşlar sırasında Gurbet Demir isimli bir kişininde Öksüz’e eşlik ettiğini kaydeden Tezcan, Öksüz’ün Hava Kuvvetlerindeki konumunun 2014 yılından beri bilindiğini söyledi.

Resmi kayıtlara göre, bir diğer Fetö şüphelisi Mehmet Sungur tarafından Öksüz’e 243 bin Tl para transfer edildiğini ve bunun dahi soruşturulmadığını aktaran Tezcan, bu durumun Öksüz’ün devlet içinde korunduğu ihtimalinin göstergesi olduğunu belirtti.

Öksüz’ün darbe girişimi yakalanıp karakola getirilmesi görüntülerinin yok edildiğini, Başbakanlık müşavirinin Öksüz ile darbe girişimi sonrası görüşmesinde karşılıklı dua okuduklarını anlatan Tezcan, bu görüntülerin neden yok edildiğini sordu.

Öksüz’ün uçuş kayıtları:

13belge30cm

Author: Merkez