Yönetmenliğini Ferman Karayiğit’in yaptığı “Bana Bir Goca Lazım”adlı tiyatro oyunu, önceki gün Almanya’nın Hamburg kentinde sergilendi. Tiyatro Asmin oyuncuları tarafından Rudolf-Steiner tiyatro salonunda sergilenen oyuna büyük ilgi gösteren Hamburglular, oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.

Almanya’da ilticacı konumundaki kişilerin oturum almak için yaptığı evliliklerin ve bunun için harcadıkları çabanın trajikomik bir şekilde ele alındığı oyunda, oyuncuların performansı göz doldurdu. Sahne ve ışık düzenlenmesinin profesyonelliği de dikkatten kaçmadı.
“Bana Bir Goca Lazım” oyununda, oturum almak için kızlarını Alman biriyle evlendirmek için çabalayan Yozgatlı bir aile ile Türk bir kadınla evlenmek isteyen Denizlili Ahmet Ali’nin hayatları bir noktada kesişiyor. Amedli bir Qirix’ın da Yozgatlı ailenin kızını sevmesi, kızın sokakta tanıştığı homoseksüel bir Alman’la geliştirdiği arkadaşlık çerçevesinde gelişen olaylar dizisi adeta karmaşaya döner.
Nurcan Keskin, Ferman Karayigit, Sevgi Polat, Türkan Gülbey, Hakan Gök, Teoman Aykut, Eylem Aslan ve Bedia Polat’ın rol aldığı “Bana Bir Goca Lazım”adlı tiyatro oyunu, Almanya turnesi kapsamında Kiel, Frankfurt ve Dortmund’da da tiyatroseverlerle buluşacak.

yeniozgurpolitika
M. ZAHİT EKİNCİ/HAMBURG

Author: Merkez