Diyarbakır’da buluşan binler: Ne yaparsanız yapın halkları birbirinden koparamazsınız, her şeye rağmen adalet diyeceğiz. Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Faşizmin Panzehiri Cesarettir, Cesareti Bulaştıralım, Umudu Büyütelim” şiarıyla Diyarbakır’da “Vicdan Adalet Demokrasi Mitingi” gerçekleştirdi. İstasyon Meydanı’nda yapılan mitinge binlerce kişi katıldı.

Diyarbakırlılar, mitinge saatler kala İstasyon Meydanına akın etmeye başladı. Arama noktalarında ise yurttaşlar ve gazeteciler uzun süre bekletildi. Mitinge katılanlar HDP bayrakları taşırken, alanın çeşitli yerlerine “Demokratik Hukuk İlkeleri Çiğnenemez, Gençlerin Bugünü ve Geleceği Karartılamaz, Emekçilerin Sosyal Hakları Gasbedilemez, Demokratik Siyaset Tasfiye Edilemez” pankartları asıldı.

Mitingin açılış konuşmasını yapan HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Gülşer Özer, her yerde adalet arayışının devam ettiğini belirterek, “Bugün cenazeleri ayırıyorsunuz, ne yaparsanız yapın halkları birbirinden koparamazsınız, her şeye rağmen adalet diyeceğiz. Demokrasi, özgürlük için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Cebbar Laygara da tüm baskılara karşı mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti. (Diyarbakır/EVRENSEL)

Author: Merkez