Erdoğan, referandumdan dolayı Barzani ve Kürtlere hakaretler yağdırmaya devam ediyor. Barzani’ye “Otur oturduğun yerde. Para, pul, petrolün var. Rahat dur. Bağımsız devlet olacakmış” diye hakaret eden Erdoğan, “Bu macera hüsranla sonuçlanacak” dedi.

Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde yaptığı Güney Kürdistan’daki referandumu ve KDP Genel Başkanı Mesûd Barzani’ye hakaretler yağdırmaya devam etti. Barzani’ye “Otur oturduğun yerde. Para, pul, petrolün var. Rahat dur. Bağımsız devlet olacakmış” diye hakaret eden Erdoğan, “Bu maceranın hüsranla sonuçlanması kaçınılmazdır” dedi.

‘BARZANİ KENDİSİNİ ATEŞE ATTI’

Barzani’nin kendisini ateşe attığını savunan Erdoğan, “Kuzey Irak’ta ortaya çıkan son durum üzüntü verici olmak ile birlikte üstesinden gelemeyeceğimiz bir mesele değildir. Birlikte hareket etmemiz halinde çok daha güzel neticeler elde edebileceğimiz Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi anlamsız bir şekilde başlattığı bağımsızlık girişimiyle adeta kendini ateşin ortasına atmış bulunuyor” dedi.

‘PARAN VAR, PULUN VAR, PETROLÜN VAR…’

Konuşmasının devamında, “Kim senin bağımsızlığını kabul ediyor?” diye soran Erdoğan, şunları söyledi: “Kosova şu ana kadar daha 114 ülke bağımsızlığını kabul ediyor? Otur oturduğun yerde. Para pul petrolün var. Rahat dur. Bağımsız devlet olacakmış. 350 kilometre sınırın var bizimle bunu konuştun mu? İran’la konuştun mu? Yok. Yüzde 92 falan da kabul görmüş. Yüzde 72 katılım varmış. Biz bunları çok gördük.”

‘HÜSRANLA SONUÇLANMASI KAÇINILMAZ’

Kürt düşmanlığıyla gözleri dönen Erdoğan, isim vermeden meselenin Kürtlerle ilgili olmadığını iddia da ederek, “Tüm ikazlarımıza rağmen ısrarla girişilen bu maceranın hüsranla sonuçlanması kaçınılmazdır. Kuzey Irak’taki mesele şu veya bu kimsenin devlet kurma hakkı ile ilgili değildir” diye konuştu.

LAWRENCE PARANOYASI!

Osmanlı devletinin işkencelerde geçirdikten sonra Arapları Osmanlı’ya karşı ayaklandıran kişi olarak resmi tarih kayıtlarına geçen Lawrence, üzerinden mesajlarını veren Erdoğan, “Israrla girişilen bu maceranın hüsranla sonuçlanması kaçınılmazdır. Bugün bir gazetede okudum. Bizim İsrail bayraklarının olduğundan haberimiz yoktu diyor Kuzey Iraklı bir yetkili. Geçmişte İsrail’in MOSSAD’ı onların ileri gelenleri ile işbirliği halindeydi, şimdi yine bu alevlendi. Yeni Lawrence’ler bu defa başarılı olamayacaklardır bunu bilmenizi istiyorum.’’

KDP MEDYASI HAKARETLERE KARŞI SESSİZ!

Bu arada KDP medyasının, başta Erdoğan olmak üzere Türk devlet yetkililerinin Barzani ve Güney Kürdistan’a yönelik tehdit ve hakaretlerine karşı sessiz kalması dikkat çekiyor. KDP medyası, ‘AKP’nin Kürt dostu olduğu’ şeklindeki haberleri yayımlamayı sürdürüyor.  (anfturkce)

Author: Merkez