HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Talabani’nin vefatı üzerine bir mesaj yayınladı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Celal Talabani’nin vefatını büyük bir üzüntüyle duyduğunu belirterek, “Yeri asla doldurulamayacak” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün hayatını kaybeden Celal Talabani için başsağlığı mesajı gönderdi. Demirtaş’ın mesajı şöyle:

“Son olarak geçen yıl, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Süleymaniye kentinde görüştüğümüz, kalbimde derin bir yeri olan Mam Celal’in hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum.

Yaşadığı tüm baskı ve zulme rağmen hayatı boyunca cesaret ve kararlılıkla, mücadelesinden asla taviz vermeden yürüyen, bütün hayatını Kürt halkının eşitlik ve özgürlük mücadelesine adayan Celal Talabani’nin aramızdan ayrılması sadece Kürtler için değil bütün insanlık ailesi için de büyük bir üzüntüye neden olmuştur.

Yeri asla doldurulamayacak olan Celal Talabani’ye Allah’tan rahmet; ailesine, Kürt halkına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Author: Merkez