AKP’li Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan görevinden istifa etti. Faruk Akdoğan, istifa edeceği konuşulan on belediye başkanından biriydi.

Niğde Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Faruk Akdoğan, belediye personelinin de katıldığı toplantıda, 8.5 yıllık sürede yaptığı hizmetleri anlattı. Bugün itibarıyla görevinden ayrıldığını belirten Akdoğan, istifasının ardından yaptığı yazılı açıklamada ise şunları kaydetti:

“8.5 yıldır yürüttüğüm belediye başkanlığı görevimden başım dik alnım açık olarak ayrılıyorum. Bilinmesini isterim ki bana iki defa AK Parti İl Başkanlığı, 2 defa da Belediye Başkan adaylığı görevini tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimin her zaman emrinde olacağım. Bu görev bana tevdi edilirken nasıl heyecanlandıysak bugün de aynı heyecanla görevimden ayrılıyorum. Bu kararımın ülkem, partim, şahsım ve özellikle de hizmet etmekten gurur duyduğum Niğde için hayırlara vesile olmasını diliyor, mesai arkadaşlarımdan ve Niğde halkımızdan haklarını helal etmesini istiyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Faruk Akdoğan’ın istifa kararını açıklamasın kısa bir süre önce Niğde Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda, “Hayalleri değil hayal bile edilemeyenleri hayata geçiriyoruz” deniliyordu.

Author: Merkez