İstanbul’da bir AVM’ye saldırı hazırlığındaki IŞİD üyesi olduğu iddia edilen iki kişinin fotoğrafları ortaya çıktı. İstanbul Bayrampaşa’daki bir AVM’ye bombalı eylem hazırlığı yaptıkları sırada gözaltına alınan ve IŞİD üyesi olduğu ileri sürülen iki kişinin fotoğrafları ortaya çıktı.

Hürriyet’in haberine göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Arnavutköy ve Esenyurt’ta 2 evde meydana gelen patlamaların ardından başlattığı çalışmada, evlerde IŞİD üyelerinin kaldığını ve bombalı eylem hazırlığında olduklarını belirlemişti. Bomba doldurdukları otomobilin izi Bayrampaşa’da bir AVM’de bulunmuş, 4 kişi araçtan uzaklaşmak için hareket ettiklerinde perasyonla yakalanmışlardı.

66 BOMBA BULUNDU

Polis, otoparkta bomba yüklü sadece bir otomobil olmadığını, ikinci IŞİD üyesinin otoparka getirdiği motosiklette de bomba olduğunu belirlemişti. Her iki araçta 66 el yapımı, uzaktan kumandalı parça tesirli bomba bulunmuştu.

AVUSTURYA VATANDAŞI

Gözaltına alınan IŞİD üyelerinden ikisinin isminin M.P ve eşi S.P olduğu belirlendi. IŞİD üyelerinin Türk asıllı Avusturya vatandaşı olduğu öne sürülürken, çiftin 5 yıldır Arnavuktöy’de yaşadıkları belirlendi. IŞİD üyelerinin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını hedef alacakları öne sürüldü.

CANLI BOMBA YELEKLERİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü operasyonun ardından açıklama yapmış, 2 hücrenin etkisiz hale getirildiğini belirterek, “Araç içerisinde ve motorsiklet üzerinde yapılan incelemede uzaktan kumanda düzeneği olan el yapımı patlayıcılar, sırt çantalı, el yapımı patlayıcı bulunan canlı bomba yelekleri, 2 adet ateşli silah ve bu silaha ait çok sayıda dolu fişek ele geçirilmiştir.” demişti.   HABER MERKEZİ

Author: Merkez