vCHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, belgeleri istedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerle ilgili yasal süreç de başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu için söylediği, “Bu hamlesinin bedelini ödeyecek” sözlerinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kılıçdaroğlu’ndan iddialarıyla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Savcılık’tan yapılan açıklamada. “28.11.2017 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi grubunda yapmış olduğu konuşmasında belli ‘BELLWAY LTD’ isimli ve yurt dışında faaliyet gösteren şirkete usulsüz para aktarıldığı iddia edilerek buna ilişkin swift mesajları ve dekontları bulunduğunu ileri sürdüğü, adı geçen şirket yetkilisinin de belgelerin sahte olduğunu belirtmesi nedeniyle olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. CHP genel Merkezi’nden iddia edilen hususlarla ilgili tüm belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmesi CMK 332 maddesi kapsamında yazılı olarak istenilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

HABER MERKEZİ

Author: Merkez