İstanbul Bahçelievler’de bir Alevi ailenin kapısına boyayla ‘Defol dinsiz’ yazılıp, 3 hilal işareti çizildi. 22 Kasım’da da Malatya’da çok sayıda Alevi’nin evinin kapısına çarpı işareti atılmıştı.

Alevi yurttaşlara yönelik tehdit ve tacizler sürüyor. Malatya’nın ardından bu kez İstanbul Bahçelievler’de bir ailenin evi hedef alındı.

Kocasinan Mahallesi’nde ikamet eden Alevi bir ailenin kapısı ırkçı sembol ve yazılarla işaretlendi. Evin kapısına, ‘üç hilal’ sembolü ve çarpı işareti konulurken, “Defol dinsiz” ve “İslam” şeklinde yazılama yapıldı.

Mezopotamyaajansı’nın haberine göre, dün gece yarısı yapıldığı tahmin edilen işaretleme, aile tarafından sabah saatlerinde fark edildi. Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen aile, tedirgin.

‘POLİS, KİMLİĞE İSLAM YAZDI’

Ailenin bundan bir yıl önce kimliklerindeki din hanesi bölümünden ‘İslam’ ibaresini sildirdiği öğrenildi. Bundan bir kaç ay önce evine hırsız giren ailenin, olaya ilişkin şikayet sırasında kimliklerini verdikleri polisin, din hanesine dolma kalem ile “İslam” yazdığı iddia edildi.

Benzer olay 22 Kasım’da Malatya’da da yaşanmıştı. Alevi yurttaşların yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi Gökalp ve Mercan sokaklarında bulunan 13 evin kapısına işaretler konulmuştu.

Author: Merkez