گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Jet hızıyla el koydular

Jet hızıyla el koydular

700

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Zarrab’ın mal varlıklarına el konulması kararını tapu, banka ve ticaret siciline gönderdi. Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el koyulması kararını veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir hamle daha yaptı. Başsavcılık el koyma kararını tapu, banka ve ticaret siciline gönderdi.

Böylece Zarrab ve yakınlarının banka hesaplarına, tapularına ve şirketlerine el koyma işlemi yürürlüğe girmiş oldu.

Yaklaşık 300 milyonluk gayrimenkule sahip olan Zarrab’ın mal varlığı şöyle: İstanbul Boğaz’ında Kanlıca’da iki adet yalı. Kandilli’de bir köşk. 12 milyon dolar değerinde ‘Challenger 300′ tipli özel jeti, 1 milyon 50 bin lira değerinde tablo, Büyükçekmece’de 47 adet daire, 1 milyon 850 bin değerindeyazlık, İstanbul’da 4 milyon lira değerinde daire, Bakırköy’de üç süper lüks daire, Metroport Busidence Plaza’da iki ofis katı, Tuzla’da fabrika.

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ İMZALAMIŞ

Başsavcılığın mal varlıklarına el koyma kararı ‘yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk’ gerekçesine dayandırılmıştı.

Mal varlığına el konulanlar listesinde Zarrab’la birlikte 22 kişi daha vardı. Bunlar arasında kızı da bulunuyordu ancak Eşi Ebru Gündeş’in adı yer almıyordu. Gündeş’in Zarrab’la evlenmeden önce evlilik sözleşmesi imzaladığı için mallarına el konulmadığı belirtiliyor.

Author: Merkez