Görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ‘verilmeyecek hesabım yok’ dedi. CHP Grup Başkanvekili Altay da ‘Ataşehirlilerin iradesi gasp edilmiştir, direneceğiz’ dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden uzaklaştırılmasının ardından haberi alanlar Ataşehir Belediye Binası önünde toplandı.

Bu akşam saat 22:30’da konuyla ilgili Genel Merkez yetkililerinin katılımıyla açıklama yapılacak.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, tüm milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve üyelere saat 19.00’da Ataşehir Belediye binası önünde toplanma çağrısı yaptı.

Celal Canpolat, “Tüm Ataşehirlileri ve örgütümüzü saat 19.00’da Ataşehir Belediye binası önüne iradelerine sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Saat 19:00’da, belediye önünde toplanan CHP’lilere İl Başkanı ve CHP Grup Başvanvekili hitap etti. CHP İl Başkanı Cemal Canpolat şunları söyledi: “Genişletilmiş toplantıyı saat 22:30’da yapacağız. Bizim belediyeye yönelik bir operasyon yapacaklarını günlerdin söylüyorlardı. AKP sıkıştıkca saldırmaya başladı. Belediye başkanımız tam üç yıl önce sayın ilk başkanımız Murat Karayalçın ile birlikte hakkındaki iddialar nedeniyle bizzat savclığa giderek suç duyurusunda bulundu. Üç yıldır hergün müfettişler boza pişiriyor. Siz ne yaparsanız yapın İstanbul’daki hayır oylarını geri döndüremezsiniz, buna müsaade etmeyeceğiz. İçeride ve dışarıda çökmüş olan AK Parti bize saldırmaya devam edecektir. CHP bu saldırı karşısında sesiz kalmayacaktır.”

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay da şöyle konuştu: “Bu ülkeye adalet özgürlük ve tam demokrasi getirmek için yollardayız. Direneceğiz ve kazanacağız,. Battal İlgezdi 2009’dan beri Ataşehir’e hizmet ediyor. Ataşehir’de personelden çok denetçiler müfettişler oturmuştur. Ve en ufak bir suç unsuruna rastlanmamıştır. Bugün yavuz hırsız ev sahibini bastırmak istemektedir. Yavuz hırsızin ev sahisini bastırmasına izin vermeyeceğiz. CHP’yi itibarsızlaştıramazsınız. Gerekçe dellilerin kakartılması şüphesi üzerine kurulmuştur. Bu çok gülünçtür ve huhuk garabetirdir. Bu gerekçe idari bir skandaldır. Buna seyirci kalmayacağız. İçeri Bakanığımız, sayısız müfettiş ve en son Danıştay bütün tahhikatları yaptılar Battal İlgezdi temiz çıktı. Ataşehirlilerin iradesi gasp edilmiştir. Bu operasyonunun havuz medyasıyla eşgüdümlü yürütüldüğünü herkes biliyor.”

‘ALNIM AK BAŞIM DİK’

Görevden alınan Battal İlgezdi de ilk açıklamasında, “Benim alnım ak başım dik, kendini şikayet eden tek belediye başkanı benim. Hodri meydan gitsinler kendi belediye başkanlarını şikayet etsinler. Neymiş ‘evrak karartıyormuşuz.’ Medya elinizde, yargı elinizde gereğini yapın. Bu siyasi bir davadır. Hukuk çökmüştür. Belediye başkanı olarak verilemeyecek hiçbir hesabım yok. Alnım açık, yüzüm ak” dedi.

Author: Merkez