گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
‘İtibarını medyayı susturarak kısmen korudu’

‘İtibarını medyayı susturarak kısmen korudu’

781

İngiliz The Economist Dergisi, Erdoğan’ın, Zarrab ifadeleri karşısındaki tutumunu değerlendirdi.   The Economist dergisi, Reza Zarrab’ınitiraflarda bulunduğu duruşma için “Cumhurbaşkanı şu ana kadar itibarının uğrayabileceği zararı, medyayı susturarak sınırlı tutmayı başardı.” yorumu yaptı.

‘ORTAYA ÇIKAN DALAVERELER’

Cumhuriyet’in haberine göre dergi,  ‘davada ortaya çıkan dalaverelerin’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için sıkıntı yaratabileceğini ancak esas risk altında olanın Türk ekonomisi ile bankaları olduğunu öne sürdü.

Derginin bugün piyasaya çıkan sayısının basılı halinde ‘Altın komplosu’. internet versiyonunda ise ‘New York’taki dava Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırıyor’ başlığıyla bir makale yayımlandı.

‘GÜLEN KOMPLOSU İDDİASI’

Makalede, Zarrab’ın 17 Aralık 2013’te yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili düzenlenen soruşturma kapsamında gözaltına alındığını ve Erdoğan’ın da bunu Gülen Cemaati’nin bir komplosu olarak nitelendirerek, soruşturmayı yürüten savcı ve polisleri görevden aldığı hatırlatıldı.

Sözkonusu makalede “Basın, rüşvet ve Erdoğan’ın talimatı itirafını sansürledi. Cumhurbaşkanı şu ana kadar itibarının uğrayabileceği zararı, medyayı susturarak sınırlı tutmayı başardı” değerlendirmesine yer verildi.

Author: Merkez