New York’un Manhattan bölgesindeki bir otobüs terminalinde patlama meydana geldi. New York Polis Departmanı olayla ilgili bir erkek şüphelinin yaralı olarak gözaltına alındığını duyurdu.

Haberin Kürtçesi için tıklayın

Reuters haber ajansı, New York’un Manhattan bölgesindeki Port Authority Otobüs Terminali’nde gerçekleşen patlamada yaralıların bulunduğunu duyurdu. Ajans, New York itfaiyesinin liman bölgesinde bir patlamaya müdahale ettiğini duyurdu.

Her gün ortalama 230 bin yolcunun kullandığı terminal Manhattan’daki 8. cadde, 42. sokakta bulunuyor.

1 kişi yaralı olarak gözaltına alındı

NBC’nin haberine göre New York City İtfaiye departmanı yerel saatle 07:19’da patlamayı bildiren bir telefon aldıklarını ve acilen olay yerine gittiklerini açıkladı.

Patlamanın ardından bir kişi yaralı olarak gözaltına alındı. New York Polis Departmanı Twitter’dan yaptığı son güncellemede “Bir erkek şüpheli gözaltına alındı, şu ana kadar belirlenen başka bir yaralanma vakası yok” açıklaması yaptı.

 

 

“Ev yapımı patlayıcı olabilir”

CNN International’a konuşan bir güvenlik uzmanı ise patlamanın ev yapımı bir patlayıcı ile gerçekleştirdiğinin düşünüldüğünü söyledi. Şu ana kadar patlayıcının türüyle ilgili resmi bir açıklama ise yapılmadı.

Dünya basını patlamayı ‘son dakika’ olarak verirken Sky News olay yerinden bu görüntüleri geçti.

Terminal ve tren hatları boşaltıldı

New York Polis Departmanı Twitter’dan yaptığı İLK açıklamada Manhattan’da henüz bilinmeyen bir sebeple bir patlama meydana geldiğini açıkladı. Açıklamada A,C ve E terminallerinin ve tren hatlarının boşaltıldığını bildirildi.

Olay yerini hızlı bir şekilde terk eden kişilerin izdihama neden olduğu belirtildi. Patlamanın nedenine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. New York’ta trafiğin durma noktasına geldiği bildiriliyor.
Patlamaya ait görüntüler olay yerindekiler tarafından sosyal medyadan paylaşılıyor.

Author: Merkez