Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ‘sendika.org’u  çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik ve kumar oynatılmasına imkan sağladığı için yasakladıklarını söyledi.

Mecliste devam eden bütçe görüşmeleri sırasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ‘Sendika.org’un  kapatılmasına ilişkin skandal bir açıklamaya imza attı.

Meclis Genel Kurulu’nda bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında muhalefet milletvekillerinin sendika.org’a erişimin sürekli olarak engellenmesine ilişkin sorusunu yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Sendika.org çocuklara cinsel taciz, müstehcenlik, fuhuş ve kumar oynatılması dahil tüm bunlara imkan sağladığı için yasaklamışız. Atatürk aleyhine suçlar işlendiği için yasaklamışız. Yasaklamaya da devam edeceğiz” dedi.

Wikipedia’nın yasaklanması ile ilgili olarak da konuşan Arslan, “Biz bu kadar terörle mücadele terör örgütleri ile hakaret eden ülke durumuna sokan, Atatürk’e hakaret eden Wikipedia’nın yayını durdurulur. Kusuru kendisinde arasınlar” ifadeleri kullandı.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ BAKAN ÖZÜR DİLEDİ

Bakanın açıklamasına tepki gösteren CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın ‘sendika.org’ yönetici ve çalışanlarından derhal özür dilemesini istedi.

Özdişin açıklamasının ardından söz alan Bakan Arslan yanlış anlaşıldığını söyleyerek özür diledi.  realitehaber.com

Author: Merkez