Behçet Aysan Şiir Ödülü, Sarıoğlu’na verildi. Konuşmasında Gülmen ve Özakça’ya yer verdi. Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren şair ve doktor Behçet Aysan adına düzenlediği ödül töreninin 22’ncisi bu akşam gerçekleştirildi. Bu yılki ödül, Sezai Sarıoğlu’na verildi.

22’nci Behçet Aysan Şiir Ödülü töreni, Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenledi. Aysan’ın kızı Eren Aysan’ın sunduğu ödül törenine Eşber Yağmurdereli konuşmacı olarak katıldı. Yağmurdereli, Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren aydınları anlattı.

Bu yılki ödül “Kurutma Kağıdı” adlı eseriyle Sezai Sarıoğlu’na verildi. Ödülünü alan Sarıoğlu konuşmasında, KHK ile ihraç edildikten sonra açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya yer verdi. Sarıoğlu, “Onların yazdığı da, onların direnişi de bir şiirdir benim için. Bu anlamda da onların yazdığı şiiri de alkışlıyorum. Onların da size selamı var” dedi.

Tilbe Saran, Altan Erkekli ve Tuncer Yığcı’ya solistler Selva Erdener ve Güvenç Dağüstün’ün eşlik ettiği bir dinleti gerçekleştirildi. (HABER MERKEZİ)

Author: Merkez