HAKKARİ – Hakkari’de konuşan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi hükümetleri döneminde getirilen yayla yasaklarını kaldıracakları konusunda “müjde” verdi. Erdoğan, “Ülkemizin son 15 yılı faşist kafayla savaşma dönemi oldu” dedi.

Günlerdir yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Hakkari’ye gelen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin kongresinde konuştu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu’na getirilen korucu ve memurlara seslenen Erdoğan, bir yılı aşkın süredir uygulamaya koydukları yayla yasaklarının kaldırılacağını “müjde” olarak verdi.
Erdoğan, “Önümüzdeki bahardan itibaren, uzun zamandır güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını kaldırıyoruz. Ama yaylalarınıza sahip çıkın. Teröristlere en ufak bir tehditte ‘al sana bir baş hayvan’ diyecek misiniz? Mesele o. Biliyorsunuz bir süredir et fiyatlarının yüksekliğinden dolayı hayvancılık meselesini tartışıyoruz. Hakkari’nin böyle yaylaları varken bizim böyle bir tartışma yapıyor olmamız ne kadar abes. Yasak kalktığında Hakkari’de hayvancılık konusunda büyük bir atak bekliyoruz” dedi.
‘HAKKARİ YOKSA, BİZ DE YOKUZ’
Konuşmasının devamında “Ülkemizin son 15 yılı, faşist kafayla savaşma dönemi oldu. Bizde damdan düştük. Dolayısıyla bu sıkıntıları yaşayanların ne düşündüğünü en iyi biz biliriz. Kandil mesafe olarak buraya çok yakın ama emin olun oradakilerin zihinleri ve niyetleri buradaki kardeşlerimden çok çok uzaktır” diyen Erdoğan, “Türkiye yoksa Hakkari de yok. Hakkari’deki kardeşlerimin bir geleceği de yok. Türkiye varsa ve güçlüyse Hakkarili kardeşimin de o derece umut dolu bir geleceği var. Aynı şekilde Hakkari yoksa, biz de yokuz. Bunu böyle biliniz” ifadelerini kullandı.
Hakkari’nin çamurlu yolları ve akmayan sularını unutan Erdoğan, “Hakkari’de sadece 1 km bölünmüş yol var. Biz buna 84 km bölünmüş yol ilave ettik. Şehrimize daha önce pek çok insanın rüyasında görse dahi inanmayacağı bir havalimanı inşa ettik. Bizim derdimiz Hakkari’deki kardeşimin ayağı çamura değiyor mu? Suyunu bulabiliyor mu?” dedi.
(mezopotamyaajans)

Author: Merkez