گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Yurt görevlisinden tüyler ürperten savunma

Yurt görevlisinden tüyler ürperten savunma

1167

İzmir’de bir tarikat yurdunda erkek öğrencileri taciz ettiğini kabul eden yurt görevlisi 12 yaşındaki çocukla isteği dahilinde beraber olduğunu iddia etti.   Tarikatlara bağlı öğrenci yurtlarında yaşanan taciz ve istismar vakalarının sonuncusu İzmir’den geldi. Dikili’deki taciz skandalı kamuoyunda tepki toplarken, yurt görevlisinin inanılmaz detaylarla dolu savunması ortaya çıktı.

SUÇLAMALARI KABUL ETTİ

Dikili İlçesi’nde bir tarikata bağlı faaliyet gösterdiği iddia edilen  özel yurtta 9 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Ömer Faruk E. suçlamaları kabul etti.

ÇOCUĞU DA SUÇUNA DAHİL ETMEYE ÇALIŞTI

Ömer Faruk E., 12 yaşındaki bir öğrenci ile kendi rızasıyla birlikte olduklarını iddia etti. 2 çocuğun cinsel istismara uğradığı raporla doğrulandı.

TACİZ KURBANLARI ARTIYOR

12 yaşındaki çocuğun annesine yaşadıklarını anlatmasının ardından başlatılan soruşturmada, polis yurtta kalan 20’ye yakın çocukla görüştü. Pedagog ve psikolog eşliğinde yapılan görüşmelerde, 3 çocuk Ömer Faruk E.’nin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu açıkladı.

TACİZİ CEP TELEFONUNA KAYDETMİŞ

Zanlının cep telefonu ve bilgisayarında yapılan incelemede ise çocuklara ait fotoğraflar ele geçirildi. Öğrencilere baskı yapan Ömer Faruk E.’nin 9 çocukla WhatsApp’tan grup oluşturduğu, buradan cinsel içerikli mesaj ve fotoğraflar paylaştığı da ortaya çıktı.

TÜYLER ÜRPERTEN SAVUNMA

Ömer Faruk E.’nin 9 çocuğa istismarda bulunduğu yönünde bilgilere ulaşıldı. Önceki gün tutuklanan Ömer Faruk E.’nin ifadesinde, “Öğrencilerin din dersine de giriyordum. 12 yaşındaki bir çocukla 2 defa cinsel ilişki yaşadım. 12 yaşındaki diğer çocuk ile kendi rızası ile birlikte oldum. WhatsApp konuşmalarından da anlaşıldığı gibi çocuk beni ilişkiye girmek için çağırdı. İddia edildiği gibi diğer çocukla ilişkim hiç olmadı” dediği öğrenildi.

Yapılan ilk tespitte, 2 çocuğun cinsel istismara uğradığı doktor raporu ile belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, cinsel istismara maruz kaldığı belirlenen 9 çocuk Çocuk izleme Merkezi’ne (ÇİM) gönderildi.

YURT MÜHÜRLENDİ

İddiaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’nce geçici olarak mühürlenen yurttaki bazı çocuklar ailelerinin yanına gitti, bazıları da özel bir yurda yerleştirildi.

Yurdun 2011’de açıldığı 70 öğrenci kapasiteli olduğu ve ruhsatının da bulunduğu ortaya çıktı.argı sürecini takip edeceğiz’

BARO: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Habertürk’ün haberine göre, “Önümüzdeki günlerde mağdur çocukların Çocuk İzleme Merkezi’nde ifadelerinin alınması sırasında izmir Barosu Çocuk Haktan Merkezi’nde konuyla ilgili özel eğitim almış mestektaşlarımız ailelere ve çocuklara hukuki destek sağlamak üzere yanlarında olacak. Yargı sürecini takip edeceğiz” dedi.

Author: Merkez