گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
AKP’den Abdullah Gül’e tepki

AKP’den Abdullah Gül’e tepki

1642

AKP’li Bülent Turan, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün son KHK ile ilgili eleştirisine tepki gösterdi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sivillere ceza muafiyeti getiren yeni KHK ile ilgili ve kaygılarına AKP’den tepki geldi. AKP’li Bülent Turan “Daha önce resmi görevlilere bu hak verilirken rahatsız olmayanların bugün rahatsız olmasını üzülerek karşılıyoruz” dedi.

Abdullah Gül 696 sayılı KHK’de yer alan “sivillere yargı bağışıklığı getiren düzenlemeyi” eleştirmiş “hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir” açıklaması yapmıştı. Gül’ün bu açıklamalarına AKP’den ilk yanıt partinin Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

AKP’li Turan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi:

“O onu dedi, bu bunu dedi, doğru bulmuyorum. Bizim hükümetimiz belli, yürütmenin başı belli, ilgili bakanlık belli. KHK, bu konuyla ilgili kurumlarla görüşülerek çıkarıldı. Daha eski düzenlemelerdeki hassasiyeti paylaşmayanların bugünkü paylaşımlarını doğru bulmuyorum. Daha eski düzenlemede resmi görevliler için bu hak verilirken rahatsız olmayanların bugün rahatsız oluyor olmasını çok üzülerek karşılıyorum, kim olursa olsun.”

Author: Merkez