گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
Üniversiteden ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ afişleri

Üniversiteden ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ afişleri

1075

Karaman’da üniversiteye, üniversitenin logosunun da yer aldığı ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ ve ‘Piyango haramdır’ yazılı afişler asıldı. Üniversite yönetimi afişlere sahip çıktı.

Karaman’da, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’ndeki farklı noktalara, üniversitenin logosunun da yer aldığı ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ ve ‘Piyango haramdır’ yazılı afişler asıldı. Üniversite yetkilileri, “Kanunsuz bir eylem olmadığı sürece bu tür afişlerin asılmasını onaylıyoruz” diyerek afişlere sahip çıktı.

Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın kaşe ve imzasıyla onaylanmış olarak asılan ‘Müslüman yılbaşı kutlamaz’ ve ‘Piyango haramdır’ yazılı afişlerde, İlham isimli kuruluşun yanı sıra üniversitenin logosunun da bulunduğu görüldü. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na ait bir panoda ise başka bir kuruluşa ait ‘Yılbaşı kutlamıyoruz’ yazılı afiş asıldı. Üniversite yetkilileri, asılan afişlerin mevzuata aykırı olmadığını belirterek, “Mevzuata aykırı olmadığı, kanunsuz bir eylem olmadığı sürece bu tür afişlerin asılmasını üniversite olarak onaylıyoruz” dedi. (DHA)

 

Author: Merkez