ANKARA –  Yüksel Caddesi’nde 417’ini gününde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, 6 eylemciyi gözaltına aldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) işlerinden ihraç edildikleri için eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça tarafında başlatılan açlık grevi eylemi 297’inci gününde devam ederken, her iki eğitimcinin destekçileri tarafından devam ettirilen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise, 417’inci gününe girdi.
Eylemciler her gün olduğu gibi bugün de etrafı demir bariyerler ile çevrilen İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak istedi. Ancak açıklama yapmak isteyen grubun önü polislerce kesildi.
Konur Sokak ile Yüksel Caddesi’nin kesiştiği noktada engellenen eylemciler, burada “Açlık grevinin 297. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açarak, açıklama yapmaya başladı. Açıklamaya müdahale eden polis, 6 eylemciyi yaka paça gözaltına alarak, o sırada hazır bulundurulan beyaz renkli transit bir gözaltı aracına bindirdi.
Gözaltına alınırken “Nuriye Semih onurumuzdur” slogan atan eylemciler, bindirildikleri araç ile sokaktan uzaklaştırıldı.            (mezopotamyaajansi)

Author: Merkez