Selahattin Demirtaş yeniden aday olması konusunda başlatılan imza kampanyasına ilişkin, ‘Adaylığım ile ilgili imza kampanyası yapmak doğru olmaz’ dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin 11 Şubat’ta yapacağı 3’üncü Olağan Kongresi’nde eşbaşkanlığa aday olmayacağını duyurmuştu, bu açıklaması sonrasında yeniden aday olması için imza kampanyası başlatılmıştı. Avukatları aracılığıyla, Twitter üzerinden mesaj yayınlayan Demirtaş, kararının kesin olduğunu dile getirdi ve imza kampanyasının doğru olmadığını söyledi.

Demirtaş, Twitter hesabında şöyle yazdı: :

1- “Eş Başkan adaylığım konusunda öneri yapan bütün partililerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs. yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur.

2- Partililerimizin ve dostlarımızın bu dayanışmasını saygıyla karşılıyorum. Ancak kongreye doğru giderken, güçlü kongre hazırlıklarına zarar verdiğinin de bilinmesini istiyorum.

3- Sizlerden, güçlü alternatif Eş Başkan önerileri ile birlikte, partinin politikalarına yönelik öneriler beklediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum

Author: Merkez