Hükümet Sözcüsü Bozdağ açıklama yapıyor. Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında saat 20.30’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplandı. Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplatısı 1 saat sürdü.

Toplantının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MGK’nın tavsiyesi doğrultusunda OHAL’in 3 ay daha uzatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Suriye’de yaşanan hadiseler Türkiye’nin toprak bütünlüğü bakımından son derece önemli, gelişmeler. Burada olup bitenlerin Türkiye’nin sınırını tehdit ettiğini görüyoruz.

Bölgede terör koridoru oluşturulması ve sınır güvenliği adı altında, terörist bir ordunun oluşturulup desteklenmesi Türkiye’nin sınır bütünlüğü açısından açık bir tehditti. Bunu herksin böyle görmesi gerekir.

Riskleri kaldırmak dışında daha çok risk gerektiren bir adım atmak gerektiğinde bu adımı atmaktan çekinmeyecektir. Türkiye sınırının yanı başında terör koridorunun oluşturulmasına, ordu kurulmasına buna destek verilmesine defalarca karşı olduğunu söyledi.

Author: Merkez