AKP Lideri Erdoğan, Efrin işgaline karşı çıkan HDP’lileri tehdit ettikten sonra harekete geçen savcılık, HDP’li Ayhan Bilgen ve Nadir Yıldırım hakkında soruşturma başlattı

Partisinin Bursa İl Kongresi’nde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Efrin işgaline karşı çıkan HDP’lileri tehdit etti. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Bugün bazı haberler aldım, KCK ve HDP sokağa çağırıyor. Şu anda Diyarbakır’da kongre yapıyorlar, kimseyi bulamamışlar. Şu anda adım adım takip ediliyorsunuz. Ey HDP, ey KCK, ey PKK nerede sokağa çıkarsanız biliniz ki güvenlik güçlerimiz sizin boynunuzdadır. İstediğiniz gibi at oynatamayacaksınız bu ülkede. Biz yerli ve milli bir duruşla şu anda ülkemizin sınırlarına saldıranlara karşı bir operasyon yapacağız, siz bizi içeriden vuracaksınız öyle mi?”dedi.

Erdoğan’ın bu sözlerinden sonra savcılık harekete geçti. Ankara Cumhuriyet Başssavcılığı HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım hakkında Efrin’e dönük saldırılardan dolayı soruşturma başlattı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA

Author: Merkez