Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, TTB’yle ilgili açıklamasını eleştirdi. Fincancı, “Ne ‘sözde’ler gördüm 35 yıldır, ama ben hala hekimim, hala savaşa ve hak ihlallerine karşı duruşumu sürdürüyorum” dedi.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı ve adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk Tabipleri Birliği (TTB) hakkındaki açıklamasına tepki gösterdi.

Twitter hesabından Erdoğan’ın açıklamasını paylaşan Fincancı, “Hekimler her zaman savaşa karşı olmuştur,olmaya devam edecektir! ‘Sözde’ demekle hekimliğimizi, ‘terörist sevici’ demekle yaşamdan ve barıştan yana tutumumuzu değiştirebilmeniz mümkün değildir! Ne ‘sözde’ler gördüm 35 yıldır, ama ben hala hekimim hala savaşa ve hak ihlallerine karşı duruşumu sürdürüyorum en hakikisinden!” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü yaptığı konuşmada, “Bugün operasyonun 7. günü. 343 terörist etkisiz hale getirildi. Bundan rahatsız olan, sözde Türk Tabipler Birliği gibi bir kesim savaşa hayır diye kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin bugüne kadar barışa evet dediklerini duymadık. İçeride olan terör uygulayıcılarına yönelik en ufak açıklama duyduk mu? Duymadık. Bunlar bu işin içindeler” demişti.

Author: Merkez