Erdoğan, CHP’li Öztürk Yılmaz’ı kastederek, ‘Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken o ÖSO’lar benim Mehmedim’le beraber senin kol kanat gerdiğin teröristleri yok ediyorlar’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın “ÖSO’nun kaynağı El Kaide’dir” sözleri nedeniyle CHP’ye sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, “Peki siz kimle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz, siz PKK ile el ele, kol kolay yürümediniz mi” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi öncesi kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan, konuşmasında CHP’yi eleştirdi:

‘TARİHİ DOSYALAR HAZIRLATIYORUM’

“CHP adaların faturasını AK Parti’ye kesiyor, tarihi dosyalar hazırlatıyorum, Lozan dahil olmak üzere kim nerede neyi vermiş hepsini milletime anlatacağım. Kılıçdaroğlu’na sorarsan Lozan’da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Partiye keser. Adaları siz verdiniz siz.”

‘SİZ PKK İLE BERABERSİNİZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz’a da sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Ana muhalefet teröristlerle beraber cirit atıyor. Kaldı ki bir tane cambaz var. Ahlaken de maalesef adeta sıfırlanmış. Kalkıyor ÖSO’ya terör örgütü diyor. Peki siz kimle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz, siz PKK ile el ele, kol kolay yürümediniz mi” diye konuştu.

‘ULAN AHLAKSIZ…’

Erdoğan, daha sonra Kocaeli’de Yuvacık Çarşı Meydanı’nda halka hitap etti. CHP’li vekile “ulan ahlaksız” diye seslenen Erdoğan şunları söyledi: “Bu nedir, bu? Millete efendilik değildir, bu sadece halkımıza hizmettir. Biz şuna inanıyoruz, ‘Hayrun Nas Men Yenfeun Nas.’ İnsanların en hayırlısı insanlara en çok faydalı olanıdır. Biz bu yolda yolumuza devam ederken önümüze bazen işte bu terör örgütleri çıkacaktır. Bu terör örgütleri yolumuza çıktığı zaman da işte sabah aldığım netice 394 teröristi saf dışı etmişler. Bunu kimler yaptı? Bunu Mehmet’im yaptı, bunu ÖSO’lar yaptı. Hani o, bu CHP’nin kendini bilmez bazı terbiyesizleri var ya hani, o terörist diye ifade ettiği ÖSO’lar var ya. Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken o ÖSO’lar benim Mehmedim’le beraber senin kol kanat gerdiğin teröristleri yok ediyorlar. 394 sabahtı şimdi kim bilir 400’ün üzerinde.”   (.artigercek)

Author: Merkez