Türk devletinin Kilis, Reyhanlı gibi yerlere, “QSD saldırı yapıyor” şeklindeki haberlerini yalanlayan QSD dış ilişkiler sorumlusu Redur Xelil “Kilis ve Reyhanlı gibi sivil yerleşim birimlerini hedef almadık ve bundan sonra da almayacağız. Bu tür saldırılar bizzat Türk istihbaratı tarafından gerçekleştiriliyor” dedi.

Xelil, işgalci Türk devletinin bu tür yalan ve düzmece haberlerle Efrin’e yönelik soykırım saldırılarını meşrulaştırmak için bizzat kendisinin yaptığının altını çizdi.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Dış İlişkiler Sorumlusu Redur Xelil, yaptığı açıklamada Kuzey Suriye topraklarından Kilis, Reyhanlı gibi yerleşim birimlerine saldırı gerçekleştirildiği iddialarının gerçeklikten uzak, tamamen düzmece haberler olduğunu belirterek, “Sınırın diğer tarafındaki sivil yerleşim birimlerini hiçbir zaman hedef almadık, bundan sonra da almayacağız” dedi.

Redur Xelil, söz konusu kentlere saldırıların Türk devletinin bir oyunu olduğunu belirterek, “Saldırılar Türk istihbaratı tarafından bizzat yapılıyor. Tüm dünyaya QSD güçlerini Efrin’den sınırın diğer yanına saldırıyormuş gibi gösterip, Efrin’e saldırılarını meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Ama Türk devletinin esas hedefi Suriye topraklarını, özellikle Efrin’i işgal etmektir” dedi.

–ANHA–

Author: Merkez