Ali Gedik'in Profil Fotoğrafı, Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, güneş gözlüğü, sakal ve yakın çekim

Ali Gedik

İki gün önce Avusturya Katolik Kilisesinin önemli Rahib’i sayın Toni Faber’le Viyana’da büyük Dom’un önünde özel olarak“Suriye’deki Kürdler için” genel olarakta bütün savaş bölgeleri için bir BARIŞ etkinliği yaptık.

Etkinlik Avusturya basınında geniş yer buldu. Normal bir barış etkinliği diye..

TRT türk, A haber, Hürriyet gibi Türk “Medyasıda” freni patlamış kamyon gibi etkinliğe saldırıyorlar..

Ne Senol Akkilic’in ne benim teroristliğimiz, hainliğimiz, düşmanlığımız, yalan yanlış mesleklerimiz ve daha nice hayali arzuları kalmış. Hepsini konuşuyorlarda konuşuyorlar. Ama haklarını yemiyim. Baş Rahibi daha terorist ilan etmediler. Daha Erdoğan meydanlarda: Eyyy Katolik kilisesi, sen kim oluyorsunda mehmetçiğime dil uzatiyorsun demedi..Galiba diyemezde.Çünkü cam evde oturuyor. taş atma cahilliğinde bulunmaz..90 bin camide (Avusturya’daki bir çok camide dahil) hergün savaşın başarısı için dua ediliyor..Din adına ÖLÜMÜ tercih ediyorlar. Kilisede, din adına BARIŞI tercih ediyor. Kiliseyi eleştirebilirsiniz. Somut durum buydu ama..Buram buram bir barış etkinliğiydi..Papazın ışıldayan gözlerinde bunu gördüm..Çok samimiydi. Ama türk “basını” avrupadaki insanlar (iktidarlar demiyorum!) için çok normal, selamlanan bir barış etkinliğini nefrete, düşmanlığa dönüştürüyor..herşeyi ters anlatıyor, bam başka şeyler olmuş gibi anlatılıyor. Müslümanlar ve türkler bizi bayraklarla protesto etmiş diye anlatıyor..Ve bu arada başka bir yerde çekilmiş filmi gösteriyor. Acayip bişe. Bu ne sahtekarlık, bu ne cüret ya…
Ve en vahimi de, bizden, barışa değil, savaşa sahip çıkmamızı istiyor. Hadi bizi (tescilli terorist kürdleri) boş verdikte, bunu tertemiz olduğuna inandım gariban papaz’danda istiyorlar dolaylı şekillerde. Yani bu “basın haydutları”Ayrupada ki halkların ezici çoğunlukla, savaşları değil barış istediklerini bilmiyorlar..yoksa bu cahilliği yapıp gülünç duruma düşmezler..
Velhasılı kelam, olup bitenler: hem güldürüyor, hem düşündürüyor, hemde can sıkabiliyor…

Not: Etkinliğimiz, (tesadüf) Erdoğanın Vatikanda Papayı ziyaretinden bir gün önceydi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

 

Author: Merkez