‘Sizin için iyi olmaz. Ailenizden kimse atanamaz’ diyen polisler hakkında suç duyurusu.

Emek Partisi (EMEP) Adana İl Örgütü, üyelerine yönelik polis baskısı ve tehditlere ilişkin Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu sonrası İnsan Hakları Derneği (İHD) Adana Şubesi’nde konuya ilişkin basın toplantısı düzenlendi. HDK, HDP, Eğitim Sen yöneticileri ve çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda EMEP Adana İl Başkanı Sevil Aracı Bek konuştu.

‘ATTIĞINIZ HER ADIMDAN HABERİMİZ VAR’

Bek, genç bir üyelerinin önünün İnönü Parkı’nda polisler tarafından kesilerek, “Attığınız her adımı biliyoruz, sizi sürekli takip edip, dinliyoruz. Genelkurmayı kaldırdık. Siz bizim için toz zerreciği dahi değilsiniz. Emek Partisi bildirisi dağıtmaktan vazgeçin. Bundan sonra Evrensel gazetesi okumayı bırakın. Sizin için iyi olmaz. Üniversiteden atılırsınız. Ailenizden kimse atanamaz” şeklinde tehdit edildiğini söyledi.

GENÇLERE MUHBİRLİK TEKLİFİ

Polislerin bazı üyelerine sık sık ‘iş birliği’ adı altında muhbirlik teklif ettiğini dile getiren Bek, “Ayrıca üyelerimizin ailelerine bizzat gidilerek, üyelerimizin, partimizin faaliyetlerinde bulundukları sırada çekilen fotoğrafları gösterilerek Anayasal düzlemde kurulmuş bir siyasi parti olan Emek Partisi’nin çalışmaları yasadışı gibi gösterilmekte, ailelere çocuklarının ‘terör örgütleri’ne katıldıkları gibi yalan ve yanlış bilgiler verilmektedir. Partimiz ve faaliyetleri kriminalize edilmek istenmektedir” diye konuştu.

Suruç ve Ankara’da yaşanan bombalı saldırıları hatırlatan Bek, şöyle devem etti: “Bu katliamı yapanların ailelerinin başta Adıyaman olmak üzere birçok kentte resmi olarak kayıp başvurusu yaptıkları ve ‘Çocuklarımızı IŞİD’ten kurtarın’ dedikleri ortadayken ailelerin şikayetini dahi dikkate almayan, göz göre göre gelen katliamlar için parmağını kıpırdatmayanların, bugün aydınlık bir gelecek isteyen üyelerimizin ailelerine giderek çocuklarınızı ‘terör örgütlerinden kurtarın’ demesi çok manidardır. İşçi sınıfı ve emekçi halkımızı kendisine dayatılan savaş politikalarına karşı bölgede barış, demokratik, laik bir ülke için birleşmeye, mücadele etmeye çağırıyoruz.” (Mezopotamya Ajansı)

HABER MERKEZİ

Author: Merkez