Amed Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla’nın ismi, Efrin’e atılan havan mermisinin üzerine yazılıp, verdiği destekten dolayı teşekkür edildi

Efrin’e yönelik işgal saldırıları 50’inci gününe ulaştı. 200’ü aşkın sivilin yaşamını yitirdi, 650’e yakın sivilin ise yaralandı. Saldırılar Efrin kent merkezine ulaşırken, sosyal medya platformu Twitter’da dikkat çekici bir paylaşım yapıldı.

Kayyum atanan belediyeler ile ilgili haberler paylaşan “Kayyum Haber@kayyumdanhaber” adlı bir hesap tarafından yapılan paylaşımda, Efrin’de sivilleri de hedef alan bombalardan birinin üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından Amed Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla’nın isminin yazıldığı görüldü.

Havan mermisinin üzerine ismi yazılan kayyum Atilla’ya yine “#Zeytindalı #Afrin Diyarbakır BB Başkanımız Sayın Cumali Atilla. Başkanımıza Afrin’e vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederiz… Selamlar” denilerek teşekkür notu da yazıldı.

İlk değil!

Kayyum Atilla’nın isminin Efrin’e atılan havan mermisinin üzerine yazılması ilk değil. Daha önce de aralarında CHP’li belediye başkanlarının da bulunduğu siyasetçilerden kamu görevlilerine ve iş insanlarına kadar birçok kişinin ismi atılan bu bombaların üzerine yazılmıştı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA

Author: Merkez