Sağlık çalışanlarının yapmak istediği açıklamaya saldıran polis, SES ve ATO yöneticilerini gözaltına aldı.

Sağlık örgütlerinin 14 Mart Tıp Bayramı Haftası’nda Numune Hastanesi’nde yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırdı. Açıklama yapmak isteyen sağlıkçılar gözaltına alındı.

Evrensel’in haberine göre SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, ATO Başkan’ı Vedat Bulut ve TTB yöneticileri Tıp Bayramı’nda demokratik haklarını kullanarak açıklama yapmak istediklerini söyledi. Sağlık örgütü yöneticilerinin güvenlik güçleri ile görüşmesi ve CHP milletvekili Murat  Emir, Tur Yıldız Biçer, Ankara  Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın da açıklamanın yapılması için girişimleri sonuçsuz kaldı.

SES VE TABİP ODASI YÖNETİCİLERİ GÖZALTINA ALINDI

Açıklama yapmak isteyen sağlık emekçilerine polis müdahale etti. SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, ATO yöneticisi Onur Karahan, SES  Ankara Şube Yöneticisi Adem Bolat gözaltına alındı.

ATO Başkanı Vedat Bulut polis saldırısına tepki gösterdi. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) belirlediği dört talebi dile getirmek için Numune Hastanesi’ne geldiklerini belirten Bulut, “Numune Hastanesi önünde yapmak istememizin bir nedeni de bu hastanenin 1 yıl sonra kapatılacak olması. Bu hastane bugüne kadar milyonlarca insana sağlık hizmeti vermiş bir hastane. Açıklamamıza ses sistemi bile getirmedik. Herhangi bir yürüyüş yoktu. Sadece açıklama idi. Polisler fevri davrandı. Ve müdahale etti. Arkadaşlarımızı gözaltına aldılar. Güvenlik güçlerinin bu tutumunu kınıyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Author: Merkez