گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
HDP’den halka Newroz teşekkürü

HDP’den halka Newroz teşekkürü

1051

HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Temelli, halka ve partililere hitaben 2018 Newroz kutlamalarına ilişkin teşekkür mektubu yazdı. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, halka ve partililere hitaben 2018 Newroz kutlamalarına ilişkin teşekkür mektubunu yazdı.

“Bütün baskılara ve engellemelere rağmen Newroz meydanlarını doldurup taşıran, büyük bir coşku ve kararlılıkla ‘Newroz Kutlu Olsun! Newroz Piroz Be!’ diyen, iradesine ve geleceğine sahip çıkan herkese en yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz” denen mesajda şunlara yer verildi:

“Değerli halkımız, değerli parti yöneticilerimiz ve üyelerimiz,

2018 Newroz’unu başarıyla kutladık ve yeni bir döneme hep birlikte adım attık. Bütün baskılara ve engellemelere rağmen Newroz meydanlarını doldurup taşıran, büyük bir coşku ve kararlılıkla ‘Newroz Kutlu Olsun! Newroz Piroz Be!’ diyen, iradesine ve geleceğine sahip çıkan herkese en yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Afrin’le dayanışmamızı Newroz’un direniş ve umut ruhuyla ve güçlü mesajlarla dile getirmek; AKP-MHP Koalisyonu karşısında halkın onur ve mücadele mesajını yükseltmek son derece önemliydi ve bunu hep birlikte gerçekleştirdik.

İnanıyoruz ki, eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesini büyütmek ve ortaklaştırmak için atılan bu adımları yenileri izleyecektir. Kararlı duruşumuz, örgütlü mücadelemiz, cesur tutumumuz her zaman olduğu gibi bu dönemde de meyvelerini verecektir.

İnanıyoruz ki, önümüzdeki günlerde mücadelenin gereği olan diğer güçlü adımları da hep birlikte atacağız. 11 Şubat Kongremiz ile başlattığımız, 8 Mart ve Newroz’la devam ettirdiğimiz, halk buluşmalarımız ve 1 Mayıs’la sürdüreceğimiz yeni dönemi, 2018-2019 yıllarında demokratik siyasetin yeni hamlelerini hep birlikte omuzlayacağız.

Hepinize bir kez daha yürekten teşekkürler, sevgi ve saygılar.”      HABER MERKEZİ