İSTANBUL – Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar ile Gün Matbaası Sahibi Kasım Zengin ve 6 matbaa çalışanı gözaltına alındı. Kimsenin alınmadığı gazete binasında geçici görevlendirildiğini iddia eden bir kişi, TMSF’den yetkililer gelene kadar binada kalacağını söyledi.

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’nin İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunan merkez binası ve gazetenin basımının yapıldığı matbaa gece yarısı polis tarafından basıldı. Yapılan baskın ardından içerisinde gazetenin İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar, Gün Matbaası Sahibi Kasım Zengin, matbaa çalışanları Erdoğan Zamur, Kemal Kurt, Musa Kaya, Cemal Tunç, Kemal Daşdöğen ve İrfan Karaca gözaltına alındı.
KAPILAR KIRILMIŞ 
Sabah saatlerinde gazete binasına giden avukatlara, TMSF tarafından kayyum atandığı söylendi. Gazete binasının kapılarının polislerce kırıldığı görüldü. Gazetenin içerisinde kimliğini göstermek istemeyen bir kişi, her hangi bir bilgi paylaşamayacağını söyledi. Kendisinin gazetede geçici olarak görevlendirildiğini iddia eden kişi, TMSF’den yetkililer gelene kadar gazete binasında kalacağını söyledi. Şahıs, TMSF yetkililerinin gün içerisinde gelebileceğini söyledi.
TMSF: MUHATAP BİZİZ 
Kırılan büro kapısının arkasına sandalye konulması dikkat çekerken, geçici görevlendirildiğini iddia eden kişi kapı aralığında gazeteciler ile konuştu. Daha sonra tekrar büroya giden polis, büronun fotoğraflarını çektikten sonra görevliden bilgi alarak ayrıldı.
Öte yandan gazetenin avukatlarından Özcan Kılıç’ın aradığı TMSF yetkileri, “Şirketlerin muhatabı biziz” dedi. (MA)