İSTANBUL – Hukuk öğrencisi olan Alara Karademir öğretmeninin odasında baygın bulunarak yoğun bakıma kaldırılmasının ardından tutulduğu yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi. Alara’nın intihar ettiğini iddia eden akademisyenin serbest kalmasına karşın kadınlar sosyal medyada eylem gerçekleştirdi.
Üniversite öğrencisi Alara Karademir öğretmeninin odasında baygın bulunarak yoğun bakıma kaldırılmıştı. Alara’nın intihar ettiğini iddia eden akademisyen ise hala serbest. Öğrencilerle birlikte geziye Yrd. Doç. Hasan Atilla Güngör ve araştırma görevlisi Ali Erdoğan da katıldı. Geçtiğimiz Cuma günü Hasan Atilla Güngör ile Alara Karademir arasında nedeni bilinmeyen bir tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Hasan Atilla’nın gece saat 04.00’te otelin lobisine inerek Alara’nın kendisini banyoya kilitlediğini ve intihar ettiğini ileri sürmesinin ardından polis ve sağlık görevlileri çağrılarak Alara hastaneye kaldırıldı. Alara bugün yaşam mücadelesi verdiği hastanede yaşamını yitirdi.
Kadınlar: Alara intihar etti diyen kişi derhal tutuklansın
Kadın Meclisleri, Alara’nın intihar ettiğinin iddia edilmesine ve akademisyenin serbest bırakılmasına sosyal medya üzerinden tepki göstererek, “Hocasının odasında baygın bulunarak yoğun bakıma kaldırılan, hastanede yaşam mücadelesi veren üniversite öğrencisi Alara Karademir’in ve ailesinin yanındayız. Bu olayın aydınlatılması için mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.    (jinnews2)