گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
‘1 Mayıs’ta Taksim’deyiz’

‘1 Mayıs’ta Taksim’deyiz’

968

Birleşik Metal-İş Sendikası 1 Mayıs’ta Taksim’de, Türk-İş ise Hatay’da olacak.

 Birleşik Metal-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 1 Mayıs kutlamalarını Taksim’de düzenlemeyi kararlaştırdı. Birleşik Metal-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 1 Mayıs’la ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başkanlar Kurulumuz, 2018 yılı 1 Mayıs’ın Taksim’de yapılması kararını almıştır. Tüm emek örgütlerini ve sendikaları da Taksim alanında 1 Mayıs kutlamalarına çağırmaktadır. “Birleşik Metal-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, saldırıların yoğunlaştığı, grev yasaklarının ardı ardına hayata geçirildiği, anti demokratik uygulamaların, baskı ortamının yaygınlaştığı, sendikalara ve emek hareketine yönelik 1 Mayıs kutlama alanına ilişkin devam eden keyfi tutumun son bulması için bu yıl Taksim’de kutlamaların önemine dikkat çekti. Başkanlar Kurulu’muz, OHAL’in anti demokratik uygulamaları yaygınlaştırmanın aracı haline geldiğini, emek hareketinin üzerindeki baskısının arttığı, korku ikliminin toplumun her kesiminde derinleştiği, işçilerin örgütlenme özgürlüğü ve demokratik taleplerini dile getirme koşullarının ortadan kaldırılmaya çalışıldığının tespitini yaptı.”

TÜRK-İŞ: HATAY’DAYIZ
Bir açıklama da Türk-İş’ten geldi. Türk-İş Genel  Başkanı Ergün Atalay,  “Bu yıl 1 Mayıs’ ı Hatay’ da kutlayacağız” dedi. Ünlüler ve bazı sivil toplum örgütlerinden sonra Türk-İş de  Afrin Harekatı’na destek vermiş olacak.    HABER MERKEZİ