ABD Başkanı Donald Trump, “ABD füzelerini düşüreceğiz” diyen Rusya’ya “Hazır ol, füzeler geliyor” diye karşılık verdi.Haftasonu Şam’ın Duma semtine düzenlendiği iddia edilen kimyasal silah saldırısından Beşar Esad yönetimini sorumlu tutan ABD Başkanı Donald Trump, askeri bir karşılık verileceği yönünde açıklamalar yapmıştı. Rusya ile ABD’nin iddianın soruşturulmasında anlaşamaması sonrası küresel güçler arasında bir sıcak çatışma ihtimali daha yük

sek sesle konuşulmaya başladı.

Bu ortamda Trump attığı tweette şöyle dedi: “Rusya Suriye’ye ateşlenen tüm füzeleri vuracağı yönünde ant içiyor. Hazır ol Rusya, çünkü yeni, güzel ve ‘akıllı’ şekilde gelecekler. Kendi insanlarını öldüren ve bundan keyif alan Gazla Öldüren Hayvan’la ortak olmamalısın.”  

‘Rusya ilişkilerimiz en kötü döneminde’

Trump kısa süre sonra da şunları yazdı: “Rusya ile ilişkilerimiz, Soğuk Savaş dahil olmak üzere, hiç olmadığı kadar kötü durumda. Bunun için sebep yok. Rusya’nın ekonomisine yardım için bize ihtiyacı var ki bunun için yapılacak çok kolay şeyler var. Bizim de tüm ulusların birlikte çalışmasına ihtiyacımız var. Silahlanma yarışını durdurun?”