Memleket Biziz Platformu’nun düzenlediği ‘Özgürlük Buluşması’nın sonuç bildirgesinde, solun ortak hareket zeminlerini güçlendirmek için çalışacaklarını açıklandı.

Aralarında tanınmış akademisyen, sendikacı ve aydınların bulunduğu ‘Memleket Biziz Platformu’, Pazar günü Ankara’da gerçekleştirdiği, ‘Özgürlük Buluşması’nın sonuç bildirgesini açıkladı.

‘MEMLEKETİN GELECEĞİ TEHLİKE ALTINDA’

“Solun ortak hareket zeminlerini güçlendirmek için çalışacağız” denilen sonuç bildirgesinde özetle şu ifadeler yer aldı:

“Bizler; gece gündüz çalışıp geçinemeyenler, işsizler, iş cinayetlerine kurban edilip eğitim sisteminin enkazı altına bırakılanlar. Sokakta özgürce yürüyemeyenler; her kanalda aynı sesi duymaktan bıkan, özgürce yazı yazamayanlar. Üniversitede eğitim görme hakkı elinden alınıp hukuksuzca işlerinden atılanlar. Toprakları zehirlenip, tüm varlıkları yağmalananlar. Çocuklar ölmesin deyip bebeleriyle onurla hapse girenler. Sahneden indirilmek istenenler. Sahneyi hiç terk etmeyenler. Milyonlarız ve biliyoruz. Memleketin geleceği, halkın mutluluğu; eşit, özgür ve kardeş yurttaşlar olarak yaşama hakkımız, meşruiyetini ve memleketin sorunlarını çözme yeteneğini tümüyle yitirmiş olan tek adamın tehdidi altındadır.

‘MEMLEKET BİZİZ. TEK ADAMA BIRAKMAYACAĞIZ’

Milyonlarız ve görüyoruz: Yaşama, var olma ve mutlu olma hakkımızı yağma, yıkım ve hukuksuzlukla ihlal eden tek adam, kendi suretinden yarattığı bir baskın seçimle kendi çözümünü üretmeye çalışmaktadır. Hapisteki vekilleri, kayyum belediyeleri, atama rektörleri ile Türkiye’yi seçilmişler değil atanmışlar tarafından yönetilen bir ülke haline getirmiş; toplumsal çürüme abarmış ve tabanında erimeler başlamışken, olağanüstü hal koşullarında; adil seçim ilkesine aykırı yasalarla; kuşatılmış bir medyayla memleketi teslim alacağını sanmaktadır. Milyonlarız ve haykırıyoruz: Memleket Biziz! Tek adama bırakmayacağız.

(Mezopotamya Ajansı)